31.08.2016

Viedais tekstils, robotu lokalizācija un stereoskopiski videomateriāli: nosaukti ZIBIT konkursa

Pagājušonedēļ Latvijas Universitātes Fonds sadarbībā ar Latvijas vadošajiem IT uzņēmumiem Accenture Latvia un Exigen Services Latvia nosauca Latvijas augstskolu labāko iepriekšējā studiju gadā izstrādāto bakalaura un maģistra darbu IT jomā autorus.

Šogad konkursam ZIBIT 2016 astoņas Latvijas augstskolas pieteica savu studentu 20 bakalaura un 13 maģistra darbus. Darbu vērtēšanu veica abu mecenātu uzņēmumu eksperti.

Labākie bakalaura darbi

Labākie maģistra darbi

Konkursa uzvarētāji – trīs labāko bakalaura un trīs labāko maģistru darbu autori un darbu vadītāji saņēma vienreizējas stipendijas – no 500 EUR līdz pat 1000 EUR apmērā, kā arī īpašās dāvanas no LU Fonda saņēma visi konkursa dalībnieki.

Konkursa uzvarētājus apbalvošanā sveica Exigen Services Latvia vadītājs Ivars Puksts, atgādinot jauniem censoņiem, ka jāmācās būs visu mūžu, un ar to vien nepietiks. “IT nozarei būs vajadzīga arī Jūsu darboties griba: jūsu mirdzošās acis, radošums un enerģija. Un tad agri vai vēlu Jūs saņemsiet atzinību kā šodien, bet, vissvarīgākais – ka jūs šo atzinību iegūstiet paši savās acīs!“ norādīja konkursa mecenāts.

“Jauno IT speciālistu sniegums konkursā ZIBIT vēlreiz apliecina, cik radoša un daudzpusīga ir IT joma. Jau ceturto gadu mēs varam vērtēt jaunus un inovatīvus risinājumus, ko izstrādā dalībnieki, tāpēc konkursam ir nozīmīga vieta Latvijas IT vidē. IT studentu zināšanas un spējas ir apbrīnojamas, un mēs – Accenture – labprāt atbalstam stipendijas, konkursus un citas iniciatīvas, kas veicina jaunas, perspektīvas IT paaudzes veidošanos Latvijā,” stāsta tehnoloģiju uzņēmuma Accenture vadītājs Maksims Jegorovs.

Viņam piekrīt Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa. Viņa uzsver, ka Latvijā ir visi nepieciešamie priekšnosacījumi – profesionāli mācībspēki un attīstīta IKT infrastruktūra – lai šeit veidotos augsti kvalificēta un spējīga jaunā IT speciālistu paaudze, un būtisku ieguldījumu tajā veic nozares uzņēmumi. “Man ir patiess prieks, ka šī stipendija motivē bakalaura un maģistra darbos pētīt un rast inovatīvus risinājumus problēmām,” viņa norāda, piebilstot, ka tieši IKT nozares speciālistu augstā konkurētspēja ir sekmējusi regulāru nozares izaugsmi. “Pērn Latvijas IKT jomas pakalpojumu eksports ir pieaudzis par 24%,” saka LIKTA prezidente.