04.12.2015

Exigen Services Latvia saņem nozares balvu – Platīna Pele!

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 17.gadskārtējās konferences ietvaros nosaukti Latvijā labākie informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumi un Latvijā labākais e–skolotājs. Laureāti saņēma prestižo nozares balvu “Platīna pele 2015”, kā arī speciālbalvas.

Kategorijās “E–pārvaldes risinājumi, E–pakalpojumi sabiedrībai” balvu “Platīna pele 2015” saņēma risinājums “Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa” (EANG), ko izstrādāja AS “Exigen Services Latvia” pēc Valsts ieņēmumu dienesta pasūtījuma. EANG aizstāj papīra algas grāmatiņas, pilnībā izslēdzot tās no aprites. Šo VID e–pakalpojumu izmanto ikviens darba ņēmējs un darba devējs Latvijā.

Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa ir e-pakalpojums, ko, reģistrējoties VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), var izmantot ikviens darba ņēmējs Latvijā, kā arī ikviens darba devējs, iegūstot elektroniskajā formā informāciju par nodokļu režīmu un nodokļu tvieglojumiem katram savam darbiniekam. Pēc šī risinājuma ieviešanas darba ņēmējs pats var mainīt un zraudzīt informāciju par galveno ienākumu gūšanas vietu un apgādībā esošajām personām. VID ieviešot Elektroniskās algas nodokļa grāmatiņas risinājumu, nodrošināja ātru un efektīvu darba ņēmēju datu nodošanu darba devējiem, tādējādi, ievērojami samazinot nepamatotu algas nodokļa vai citu atvieglojumu piemērošanu un darba algas aprēķinos.

Roberts Koleda, Exigen Services Latvia projekta vadītājs: “Līdz ar Elektronisko algas nodokļa grāmatiņu, EDS kopš pagājušā gada 1. jūnija piedzīvoja arī citas ne mazāk svarīgas izmaiņas – mainoties dizainam un pamatfunkcionalitātes koncepcijai, tika būtiski uzlabota sistēmas lietojamība, padarot to modernu, lietotājiem ērti un intuitīvi saprotamu, kā arī nodrošināta iespēja reģistrēties par EDS klientu tiešsaistē jebkurai personai, kura autentificējas ar latvija.lv starpniecību. Paldies visai EDS projekta komandai, pateicoties kurai, EDS pēdējo 3 gadu gaitā ir pārvērties no vecmodīgas un konservatīvas, vien grāmatvežiem zināmas sistēmas, uz modernu un ērti lietojamu pašapkalpošanās portālu visiem Latvijas nodokļu maksātājiem – grāmatvežiem, uzņēmu vadītājiem, valsts amatpersonām, zvērinātiem revidentiem, pašnodarbinātajiem, darba devējiem un ņēmējiem … mums visiem!”

LIKTA gadskārtējam konkursam «Platīna pele 2015» šogad tika iesniegti 48 pieteikumi piecās pamatkategorijās. Kategorijā “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai” tika iesniegti 17 projekti. Labākos IKT projektus vērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija gan nozares, gan valsts pārvaldes un mediju eksperti, balsojumā iesaistījās arī sabiedrība.