09.10.2016

Exigen Services Latvia piešķir stipendijas 12000 EUR vērtībā daudzsološākajiem IT jomas studentiem

Uzņēmuma Exigen Services Latvia un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonda ikgadējā stipendiju konkursā izvēlēti astoņi izcilākie Latvijas augstskolu informācijas tehnoloģiju (IT) jomas studenti, kuri saņems stipendijas 2016./2017. studiju gadam par kopējo summu 12 000 EUR.

Stipendijas katru 1500 EUR apmērā saņems Alīna Vasiļevska no Rīgas Tehniskās universitātes, Pēteris Pakalns no Latvijas Universitātes, Austris Cīrulnieks no Latvijas Universitātes, Amanda Kļaviņa no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Ksenija Suvorova no Transporta un sakaru institūta, Raivis Ragovskis no Liepājas Universitātes, Salvis Poišs no Vidzemes Augstskolas un Pāvels Cacivkins no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas.

“Lai kļūtu par izcilu IT speciālistu, nemitīgi ir jāizaicina savas zināšanas, paplašinot savu intelektuālo un profesionālo kompetenci. Divi studenti stipendiju saņem jau otro gadu pēc kārtas, tādā veidā pierādot savu neatlaidību un centību. Tieši šīs īpašības ir svarīgi priekšnoteikumi veiksmīgas karjeras īstenošanā, tāpēc esam gandarīti par iespēju ik gadu atbalstīt un motivēt jaunos IT talantus. Turklāt šādā veidā varam arī parādīt viņu izdarītās karjeras izvēles – IT speciālista – nākotnes potenciālu un pareizību,” stāsta Exigen Services Latvia valdes priekšsēdētājs Ivars Puksts.

Uzvarētāji tika izvēlēti no kopumā 56 pretendentiem. Aktīvākie pieteikumu iesniedzēji šogad bija Rīgas Tehniskās universitātes un Vidzemes augstskolas studenti.

“Esam gandarīti, ka mūsu sadarbības partneri ir gatavi atbalstīt nozares centīgākos studentus jau studiju procesā, dodot iespēju mazāk satraukties par finansiālām lietām, un vairāk laika atlicināt savai profesionālajai izaugsmei. Izvērtējot pretendentus, konkursā tiek vērtētas ne tikai studentu sekmes studijās, bet arī līdzšinējā praktiskā pieredze jomā, kas dod iespēju atrast pašus daudzsološākos nākotnes IT censoņus un ieguldīt viņu mērķu realizācijā,” norāda RTU Attīstības fonda izpilddirektors Artūrs Zeps.

Pieteikties stipendiju konkursam tika aicināti Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultātes, Transporta un sakaru institūta Datorzinātņu un telekomunikāciju fakultātes, Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes un Vidzemes augstskolas Inženierzinātņu fakultātes IT studiju programmu bakalaura līmeņa 2. – 4. kursa studenti, kā arī maģistrantūras studenti ar labām un teicamām sekmēm. Uzvarētāji laika posmā no 2016.gada septembra līdz 2017.gada jūnijam ik mēnesi saņems stipendiju 150 EUR vērtībā.